W dniu 8 grudnia 2023 r. w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa odbyła się uroczystość, w czasie której grupa członków stowarzyszenia otrzymała przyznane przez Prezydenta RP „Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości”. Wśród odznaczonych znaleźli się ludzie Przedświtu: Wiesław Bieliński oraz Tomasz Dolecki.
Medale otrzymały też dwie osoby, które w ramach innych struktur podziemnych aktywnie kolportowały książki Przedświtu – Ewa Guziołek-Tubelewicz oraz Tomasz Tubelewicz.
Medale przyznane zostały w r. 2022, wręczono je w 2023 r. w w czasie obchodów rocznicy ogłoszenia stanu wojennego.